Oceňování nemovitostí
poradna k řešení nejčastějších problémů spojených s instalací a provozem programu
1.července 2011 - PROVOZ NA 64 BITOVÝCH SYSTÉMECH

V případě provozu programu ONEM na „64 bitech“ nejde o samotný hardware (fyzický stroj, počítač), ale o operační systém (v našem případě Windows), ve kterém má být program ONEM spouštěn. Pokud budou Windows 32 bitové, které se na 64 bitových počítačích běžně používají, pak lze program ONEM provozovat jako dříve, bez zvláštních nároků na instalaci či konfiguraci. Pokud ale půjde o operační systém na architektuře 64 bitů (64 bitové verze Windows) je problém ten, že pod ním běžně nelze spustit aplikace, mezi které patří také současná verze programu ONEM pro DOS.

Pro provoz ONEM pod 64 bitovým operačním systémem však existuje řešení, které nabízíme ve formě speciálního instalačního balíčku. Odkaz na tento instalační soubor, označený „64 bit“, naleznete na stránce ke stažení.

Při instalaci je nutné ponechat předvolený adresář C:\PCSYSTEM (neměnit!). Během instalace se nabídne nastavení provozu v okně nebo na celé obrazovce a varianta rozložení české klávesnice. Instalátor vytvoří na ploše Windows ikonu „DOSBox ONEM“, přes kterou se bude program ONEM spouštět. Podpora pro Word se instaluje standardním způsobem, návod naleznete na této stránce.

V případě potřeby pomoci s instalací či konfigurací (např. úpravou velikosti okna), nás neváhejte kontaktovat pomocí e-mailu na adrese info@onem.cz nebo telefonicky na čísle 603 478 076.

Spouštění programu ONEM současné verze na 64 bitových systémech je pomocí DOSBoxu plně funkční, ale jde o náhradní řešení. Doporučujeme vyšší obezřetnost při práci s programem a provádět pravidelné zálohování dat. Neukončujte program pomocí tlačítka [x] v pravém horním rohu okna, ale vždy ho ukončujte pomocí menu OSTATNÍ / UKONČENÍ (nebo klávesou ESC).

V současné době intenzivně pracujeme na nativní Windows verzi programu ONEM, odstraňující technologické nedostatky verze pro DOS. O termínu vydání budeme včas informovat. Stávající uživatelé DOS verze budou pro její pořízení výrazně zvýhodněni.