Oceňování nemovitostí
poradna k řešení nejčastějších problémů spojených s instalací a provozem programu
21.června 2012 - WINDOWS 7: CHYBNÉ ZOBRAZENÍ ČEŠTINY, PŘÍP. NEČESKÁ KLÁVESNICE - Pokud po instalaci programu na Windows 7 edice 32 bitů zjistíte problém se zobrazením českých znaků, případně je zobrazení v pořádku, ale klávesnice nepíše české znaky (je "anglická"), postupujte prosím podle tohoto návodu. Níže uvedený postup se týká pouze 32 bitových Windows 7.


Chybné zobrazení češtiny: Pokud dojde k problémům se zobrazením češtiny (znaky jsou zkomolené), doporučujeme spustit tento opravný balíček. Týká se pouze 32 bitových edic Windows 7, kde řeší i situaci, kdy je čeština zobrazena správně, ale v průběhu práce s programem se "ztratí", typicky po použití schránky pomocí kláves Ctrl-C a Ctrl-V. Výše uvedený soubor spusťte, dojde k úpravě instalace programu a problém by měl být vyřešen. V opačném případě nás kontaktujte.


Klávesnice nepíše česky: Typickým znakem tohoto problému je anglické rozvržení klávesnice tzn., že horní řada kláves s diakritikou píše číslice. Řešením je přeinstalace programu pomocí instalátoru kompletní verze, který naleznete na této stránce. Tam v dolní části stránky vyberte odkaz "32bit" na řádku "ONEM xx.xx - komplet - instalátor pro Win 2000/XP/Vista/7/8". Přeinstalace zajistí úpravu spouštěcí dávky programu ONEM a problém tím vyřeší.

Pokud problém z nějakého důvodu přetrvává, nebo chcete místo přeinstalace upravit spouštěcí dávku sami, čtěte dál. Úpravu lze provést přímo z programu ONEM. Zadejte volbu OSTATNÍ / POMOCNÉ FUNKCE / PROHLÍŽENÍ SOUBORŮ a v položce "Specifikace souboru" zadejte cestu C:\PCSYSTEM\ONEM.BAT (případně jinou dle instalace programu). Zobrazí se soubor s příkazy ke spuštění programu ONEM, stiskněte F3 pro editaci (volte interní editor) a poté soubor upravte tak, aby obsahoval příkazy dle jedné z následujících variant (obě jsou ekvivalentní):

Obsah souboru ONEM.BAT - varianta CSKEY:
MODE CON: COLS=80 LINES=25
CSKEY.COM L 3
ON.EXE latin2cfg %1 %2 %3 %4 %5 %6 %7
CSKEY.COM !
Obsah souboru ONEM.BAT - varianta kb16:
MODE CON: COLS=80 LINES=25
%SystemRoot%\system32\kb16 cz,852,%SystemRoot%\system32\keyboard.sys
ON.EXE latin2cfg %1 %2 %3 %4 %5 %6 %7

Po všech úpravách nakonec stiskněte ESC, změny uložte, ukončete program ONEM a znovu spusťte.