Oceňování nemovitostí
poradna k řešení nejčastějších problémů spojených s instalací a provozem programu
6.září 2003 - TUHNUTÍ PROGRAMU VE WINDOWS 2000/XP - Na některých počítačích s Windows 2000/XP nelze provozovat program v režimu "Celá obrazovka", protože krátce po spuštění či náhodně později "vytuhne". Problém způsobují ovladače ke grafické kartě.

V případě že nastane situace, kdy program "ztuhne", došlo pouze k "zamrznutí" grafického výstupu (obrazu), samotný program funguje. Proto je možné ho ukončit "poslepu" stisknutím ESC (několikrát) a poté ENTER. Vše záleží na tom, jak "hluboko" se v programu nacházíte. Chce to zkusit - např. lze po každém ESC stisknout ENTER.

Pokud se program nepodaří ukončit výše popsaným způsobem, lze ho ukončit "natvrdo" pomocí programu Správce úloh. Stiskněte Ctrl+Alt+Del a ve Windows 2000 stiskněte tlačítko Správce úloh, ve Windows XP by měl již být Správce úloh zobrazen. Přejděte na záložku Aplikace (Windows XP) a v seznamu klikněte myší na ONEM (příp. ON). Poté stiskněte tlačítko Ukončit úlohu. V tomto případě se jedná o násilné ukončení programu.

Pro řešení celého problému s tuhnutím programu je potřeba přeinstalovat ovladače ke grafické kartě, pokud možno nejnovější verzí. Instalace ovladačů je poměrně odborná záležitost, pokud si na to sami netroufáte, doporučujeme přizvat k této operaci znalejšího kolegu, nebo přímo profesionála v oboru.