Oceňování nemovitostí
poradna k řešení nejčastějších problémů spojených s instalací a provozem programu
16.prosince 2010 - PODPORA PRO WORD

Od roku 2008 obsahuje podpora pro Word zjednodušenou instalaci. Připravili jsme pro Vás několik alternativních souborů ke stažení, rozdíly jsou pouze v podporovaných verzích Wordu a Windows.

Pokud používáte Windows Vista nebo Windows 7, pak doporučujeme stáhnout instalační program z prvního odkazu. Tato verze má proti zbývajícím jeden rozdíl, vyžaduje program ONEM nainstalován do adresáře C:\PCSYSTEM, jinak převod nebude fungovat. Pro ostatní systémy doporučujeme druhý odkaz. Obsahuje automatickou instalaci podpory pro verze Wordu 97 a novější (včetně verze 2007 a 2010). Následuje odkaz, který se týká téhož, ale je určen pro starší verze Wordu. Poslední odkaz míří na obsah instalační diskety, je tedy vhodný pro případy, kdy podporu budete instalovat na počítači, kde není k dispozici internet.


INSTALAČNÍ POKYNY - instalace podpory spočívá ve těchto krocích:
  1. Podporu si stáhněte z internetu, buď automatickou instalaci, nebo verzi na disketě (disketová verze je také obsažena na 2.disketě plné verze programu ON, resp na CD, pokud toto médium máte, není třeba stahovat). Někdy se podpora pro Word, zvláště ta pro Windows Vista a Windows 7, „nelíbí“ antivirovým programům. Ty mohou při stažení a instalaci hlásit „Neznámý makro virus“. Je to ale v pořádku, instalace pracuje na podobném principu jako makrovir - kopíruje makro do globální šablony. Pokud to bude antivir hlásit, neumožnil by Vám provést instalaci. Proho ho dočasně (během instalace) vypněte a po nainstalování ho zase nezapomeňte zapnout.
  2. Je nutné ověřit (a případně nastavit) ve Wordu funkčnost maker. To provedete ve Wordu do verze 2003 v menu NÁSTROJE / MAKRO / ZABEZPEČENÍ, kde zadáte hodnotu „Střední“. Ve Wordu 2007 je toto umístěno pod tlačítkem Office (kolečko v levém horním rohu), kde je dole tlačítko „Možnosti aplikace Word“. Ve Wordu 2010 uvedené naleznete na kartě SOUBOR, položka Možnosti. Zde vyberete „Centrum zabezpečení“ a tlačítko „Nastavení centra zabezpečení“. Zde je již nastavení maker, kde vyberete volbu „Zakázat všechna makra s oznámením“.
  3. Poslední fáze instalace spočívá v otevření souboru Instalon.doc z Wordu. Automatickou instalaci staženou z internetu stačí pouze spustit. Měl by se spustit Word a vyžádat si povolení spouštěného makra. Do Wordu verze 2003 se zobrazí dotaz „Povolit makra“, ve Wordu 2007 a 2010 se zobrazí „Upozornění zabezpečení“:

    Word 2007 - Upozornění zabezpečení

    Zde stiskněte tlačítko „Možnosti“ poté volbu „Povolit tento obsah“. Tím dojde k zahájení instalace podpory. Objeví se informace v čem instalace spočívá a po potvrzení vše proběhne již automaticky. V případě disketové verze je nutné provést otevření instalačního dokumentu ručně. To provedete tak, že spustíte Word a v menu SOUBOR / OTEVŘÍT vyberete složku, kde je podpora umístěna (zpravidla disketa A:) a dáte otevřít soubor Instalon.doc v případě, že máte Word 97 nebo novější, nebo otevřete soubor Word6a95.doc, pokud pracujete s verzí Wordu 6 nebo 95 (tj. verze 7). Opět proběhne dotaz „Povolit makra“ aj. jako výše.
  4. Instalace podpory pro Word vytvoří ve Wordu do verze 2003 v menu „Nástroje“ volbu „Oceňování nemovitostí“ a na liště ikonku („ručička“) se stejným významem. Ve Wordu 2007 a 2010 bude vytvořena další záložka s názvem „Doplňky“, kde najdete zmíněnou volbu i ikonu pro převod posudků. Pro snadnější přístup si ikonu můžete přetáhnout do horní lišty nazvané „Rychlý přístup“.
Ač jsme se snažili předvídat všechny možné problémy a zahrnout jejich řešení do automatické instalace, může se stát, že přece jen dojde k potížím. V tomto případě doporučujeme pro ušetření času při zkoumání příčin raději zavolat na naši hot-line. Zatím se ještě nestalo, že by se problém nedal vyřešit.

V současné chvíli je ověřena funkčnost podpory pro Microsoft Word všech verzí počínaje 6.0 po aktuální verzi Microsoft Office Word 2010 na systémech Windows řady 3.x (3.0, 3.1, 3.11), 9x (95, 98, ME) a NT (2000, XP, Vista, 7). Je zřejmé, že kombinací verzí Wordu a Windows je pěkná řada, ovšem podle praktických poznatků je na všech podpora funkční.